top of page
Konkurs Kompozytorski FIS-ART-PITTURA

 

Fundacja Art Forum ogłasza I edycję Międzynarodowego Konkursu Kompozytorskiego FIS-ART-PITTURA. Konkurs  Jest przeznaczony dla osób dorosłych, które nie ukończyły jeszcze 35 roku życia.

Tematem konkursu są utwory na akordeon solowy lub na dwa akordeony, których czas trwania powinien wynosić 8- 10 minut. Termin rozstrzygnięcia konkursu przewidywany jest na 30.09.2015 r.

Dla zwycięzców przewidywana jest nagroda pieniężna. Osobom nagrodzonym ponadto zostaną uroczyście wręczone dyplomy podczas III Krakowskiego Festiwalu Akordeonowego w 2016 r.
W ramach tego Festiwalu odbędą się również prawykonania nagrodzonych kompozycji.

Święto Organizacji Pozarządowych i Inicjatyw Obywatelskich Miasta Krakowa

 

Fundacja Art Forum bierze udział w Święcie Organizacji Pozarządowych.

Towarzyszą temu dwa wydarzenia, na które serdecznie zapraszamy - Dni Otwarte Organizacji Pozarządowych oraz Targi Organizacji Pozarządowych

 

18 IV 2015

Dzień Otwart Organizacji Pozarządowych

 

Fundacja będzie otwarta dla wszystkich od godziny 10:00 do 15:00.  W tym czasie nasi wolontariusze opowiedzą przybyłym gościom o dotychczasowych dokonaniach fundacji, przyszłych projektach oraz o tym jak wygląda praca w tego typu instytucjach.

 

 

25 IV 2015

Targi Organizacji Pozarządowych

 

Targi te odbędą się na Małym Rynku od godziny 11:00 do 17:00

Fundacja będzie miała swój namiot, gdzie nasi pracownicy i wolontariusze opowiedzą o pracy i dokonaniach fundacji oraz przeprowadzą warsztaty partytur graficznych.

Zapraszamy również na koncert, który odbędzie się na scenie na Małym Rynku o godzinie 16:00.

Wystąpią:

 

D u o  A c c o s p h e r e

Międzynarodowy polsko-słowacki duet akordeonowy założony w 2011 roku, w którego skład wchodzą Grzegorz Palus i Alena Budzinakova.  A W obszarze zainteresowań repertuarowych duetu znajduje się równolegle muzyka współczesna, oraz transkrypcje kompozycji pochodzących z wcześniejszych epok. Wyrazem tych zainteresowań jest współpraca z kompozytorami, prawykonania nowych kompozycji a także autorskie aranżacje kompozycji wywodzących się z literatury fortepianowej, organowej, kameralnej czy orkiestrowej, powstałych od Baroku do XX wieku.

 

Ethno Garden

Ethno Garden to zespół instrumentalistów, studentów Akademii Muzycznej w Krakowie i Katowicach, którzy szczególnym zamiłowaniem darzą muzykę z kręgów żydowskich, bałkańskich oraz ethno. Opierając się na oryginalnych utworach oraz tematach tworzą oni własne aranżacje. Ponadto zespół wykonuje autorskie kompozycje, które nawiązują do klimatu krakowskiego Kazimierza, gdzie Ethno Garden rozpoczął swoją wspólną przygodę z muzyką.

 

Quasi Una Fantasia

Duet ten tworzą Bożena Boba-Dyga (wokal) oraz Maciej Zimka (akordeon). Głównymi obszarami, w których porusza się ten duet jest piosenka literacka i muzyka współczesna. Inspirują się w swych utworach m.in. muzyką klasyczną, balladową, jazzową. By jak najlepiej oddać klimat i przesłanie utworu artyści sięgają często po środki parateatralne. W swej pracy wykorzystują również improwizację muzyczną oraz partytury graficzne. Sięgają po przeróżne środki, by jak najlepiej wyrazić wykonywany utwór i "pokazać" go publiczności.

 

POSZUKIWANI WOLONTARIUSZE!

 

W dniach 30 – 31 lipca  po raz czwarty odbędą się w Krakowie obchody Żydowskiego Święta Miłości – Tu beAw.

 

Obecnie Święto  przeznaczone jest głównie dla młodych kobiet i mężczyzn poszukujących swojej drugiej połowy, a jego pochodzenie sięga do czasów biblijnych. Obecnie to bardzo dobry czas na śluby, oświadczyny i romantyczne randki.

 

W związku ze Świętem Tu beAw zamierzamy w Krakowie zorganizować wydarzenia artystyczne i kulturalne nawiązujące do jego tradycji i dnia dzisiejszego.

 

Zamierzamy opowiadać o idei i historii Święta, krakowskie historie miłosne, prezentować wiersze miłosne, zorganizować koncerty, atmosferę dla romantycznych randek i inne atrakcje

Zapraszamy do udziału i wspólnej zabawy wszystkich niezależnie od narodowości, wieku i pochodzenia.

 

W związku z organizacją święta Tu beAw potrzebne są osoby chętne do pomocy przy organizacji, m.in. roznoszeniu ulotek, plakatów, występowaniu w przygotowanych scenkach.

 

Chętnych prosimy o zgłaszanie się do nas drogą mailową na adres artforumfundacja@gmail.com (jako tytuł maila prosimy wpisać Tu beAw)

 

W razie pytań i wątpliwości możliwy jest również kontakt telefoniczny 694-912-255

 

O Święcie Tu beAw można poczytać na stronie:

http://krakow.pl/181241,artykul,tu_beaw_-_zydowskie_swieto_milosci.html

 

a polubić na Facebooku na stronie:

https://www.facebook.com/tubeawzydowskieswietomilosci

 

 

 

 

II Koncert prawykonań utworów akordeonowych

 

 



Zapraszamy na koncert prawykonań utworów akordeonowych, który odbędzie się 2 października

2015 r. o godz. 19:00
w sali koncertowej Państwowej Szkoły Muzycznej II st. im. Władysława

Żeleńskiego, ul. Basztowa 9 w Krakowie.

 

Wydarzenie ma na celu prezentację wysokiej jakości artystycznych kompozycji

 

z udziałem akordeonu jeszcze nie prezentowanych publicznie, stworzonych

przez młodych krakowskich kompozytorów. W II edycji koncertu zostaną wykonane utwory

krakowskich kompozytorów, zdobywców nagród i wyróżnień na konkursach kompozytorskich:

Bożeny Boba-Dyga, Juliana Gołosza, Szymona Strzelca oraz Macieja Zimki.

 

 

 

 

W programie:  Szymon Stanisław Strzelec : Stadia Lazuru w czerni i bieli na akordeon,  wiolonczelę i warstwę

 

elektroakustyczną (2013-2014), Maciej Zimka: Schwarzer Weg na wiolonczelę i akordeon (2013),

Sonata na akordeon (2015), Between Paths na akordeon (2015), Julian Gołosz: Dissoi logoi  na dwa

akordeony i niemuzyka (2015), Bożena Boba-Dyga: Kształty na głos, wiolonczelę i dwa akordeony

(2015). Wykonawcami koncertu będą: Wiesław Ochwat (akordeonista, zwycięzca wielu prestiżowych

nagród na konkursach instrumentalnych, obecnie doktorant Akademii Muzycznej w Krakowie),

Maciej Zimka (akordeonista i kompozytor, zdobywca wielu nagród na konkursach w kraju i zagranicy,

stypendysta Stypendium Twórczego Miasta Krakowa) Bożena Boba - Dyga  (artystka polisensoryczna:

śpiewaczka, poeta, konserwator dzieł sztuki i designer) oraz Aleksandra Lelek (wiolonczelistka,

zdobywca wielu prestiżowych nagród na międzynarodowych konkursach wiolonczelowych, obecnie

doktorantka w Akademii Muzycznej w Krakowie, stypendystka Stypendium Twórczego Miasta

Krakowa).

WSTĘP WOLNY

PROJEKT JEST WSPÓŁFINANSOWANY ZE ŚRODKÓW GMINY MIEJSKIEJ KRAKÓW

WWW.KRAKOW.PL

WWW.NGO.KRAKOW.PL

Minimal Art to Minimal Music

Już 12 maja w Tarnopolu (Ukraina), na Międzynarodowym Festiwalu Muzyki Współczesnej "J" wystąpi duet Quasi una fantasia (Bożena Boba-Dyga: głos, Maciej Zimka: akordeon). Wykonają oni autorski spektakl Minimal Art to Minimal to Minimal Music. 

Projekt jest współfinansowany ze środków Gminy Miejskiej Kraków

Koncert Jubileuszowy Prof. Zbigniewa Bargielskiego "Ptak ze snu"

W ramach Nocy muzyki wchodzącej w skład projektu Krakowskie noce, 24 czerwca 2017 o godzinie 20:00 w Dworku Białoprądnickim w Krakowie odbędzie się  koncert jubileuszowy prof. Zbigniewa Bargielskiego pt. Ptak ze snu. Program wydarzenia będzie zawierał kameralne utwory tego kompozytora, a wykonawcami koncertu będą wybitni krakowscy muzycy: Maciej Zimka - akordeon, (polski multiinstrumentalista i kompozytor, laureat Stypendium Twórczego Miasta Krakowa i wielu międzynarodowych konkursów instrumentalnych i kompozytorskich),  Danuta Augustyn - skrzypce (adiunkt w Akademii Muzycznej w Krakowie, członek kwartetu Dafo), Miłosz Mączyński - gitara (asystent w Akademii Muzycznej w Krakowie, laureat wielu konkursów instrumentalnych), Wiesław Ochwat - akordeon (doktorant Akademii Muzycznej w Krakowie, laureat wielu konkursów instrumentalnych), Aleksandra Lelek - wiolonczela (doktorantka Akademii Muzycznej w Krakowie, laureatka Stypendium Twórczego Miasta Krakowa i wielu innych konkursów instrumentalnych) oraz Filip Klasa - perkusja (polski perkusista, absolwent AM w Bydgoszczy i AM w Krakowie, koncertuje w Polsce i zagranicą). Warto podkreślić, że kompozycje Zbigniewa Bargielskiego stanowią cenny i piękny wkład w polską i światową literaturę muzyczną. Utwory kompozytora były wykonywane w Europie, Stanach Zjednoczonych, Ameryce Południowej, Australii i Japonii, m.in. na festiwalach muzyki współczesnej: Warszawska Jesień, Steirischer Herbst, Festival de Paris, SIMC Festiwal Encontros Gulbenkian, Helsinki Festival, Muzicki Biennale Zagreb, Leningradzka Wiosna.

Organizatorami koncertu są Fundacja Art Forum oraz Centrum Kultury „Dworek Białoprądnicki”

bottom of page